projekty

Obrázek k článku
Michaela Součková
Obrázek k článku
Ondřej Tomášek
The Yellow Lounge Project

Cílem toho projektu je vrátit klasickou hudbu lidem a probojovat pro ní místo v barech, kavárnách, klubech. Jak na to? Čtěte dál.

Obrázek k článku
Jan Rosenthaler
Skryté město

Projekt, který pomáhá nejen jejím obyvatelům poznat své vlastní město z jiné strany a pohledu. Na otázky velmi hbitě a přesně odpovídala Kristýna Jirátová, jedna ze zakladatelek a současná vedoucí Skrytého města.

Obrázek k článku
Jan Rosenthaler
Poetizer - nenech své múzy zapadat prachem

I umění se dotkl moderní svět technologií. Mobilní aplikace Poetizer totiž spojuje dohromady umělce, zejména pak básníky. Jak aplikace vznikla? Kdo za ní stojí a co její cílem? Odpovědi najdete v našem rozhovoru.

Obrázek k článku
Robert Brtník
Plzeň zastávka - kulturní prostor

Jak z opuštěného nádraží vzniklo místo výstav, workshopů, přednášek, koncertů a nespočtu strávených dnů nad šálkem čaje v útulné kavárně? Helena Dientsbierová Šimicová odpovídá na otázky.

Obrázek k článku
Joanne Vinšová
Smyslem našich aktivit je zapojit co nejvíce lidí a ukázat jim, že mohou vlastníma rukama něčím přispět, říká Silvie z Pěstuj prostor

Jak vytvářet a zlepšovat veřejný prostor? Na otázky odpovídá Marek Sivák a Silvie Haslová

Obrázek k článku
Joanne Vinšová
Myslím, že nás ze všeho nejvíc drží představa, že děláme něco smysluplného, říká šéfredaktor

Kdo stojí za magazínem Arspoetica.net? Kde se vzal ten název? Přesně po roce fungování se Jindřich dělí o svá tajemství - počátky časopisu, jeho fungování a plány do budoucna.

Obrázek k článku
Jan Sedlák
PilsHub - místo efektivní práce

Náš PilsHub je první minihub v Plzni! Pro všechny se zájmem o networking a coworking.

Obrázek k článku
Kryštof Trkovský
Plasma speaker - blesky, které hrají

Co to je? Co to tu hraje? Proč na to nesmím sahat? Ani se nedivím, proč se každý ptá. Rád bych vám poreferoval o jednom velice zajímavém zařízení, jehož jsem autorem.

Obrázek k článku
Jan Rosenthaler
Panoptikon Barikáda

Panoptikon Barikáda je velmi odvážný a novátorský projekt, který si zakládá na naprosté svobodě. Ač se to nezdá, Panoptikon je divadlo. Najdeme ho na Žižkově v Praze, přesněji v husitském kostele.

Obrázek k článku
Jan Sedlák
Penězdroj - každý dobrý nápad má mít šanci na úspěch

Nejsme žádná korporace, banka nebo holding. Jsme pár crowdfundingových nadšenců, které baví spojovat lidi, kteří mají dobré nápady s těmi, kteří je rádi podporují.

Obrázek k článku
Jan Rosenthaler
Expedice No Limits

Vytyčili jsme si jako svou nejvyšší tužbu navštívit Himálaje, vzít s sebou handicapovaného, natočit o tom film, uspořádat vernisáž, přednášky…

Obrázek k článku
Luci Růžičková
Kačaba – Café Restaurant

Někdy mám pocit, že dobří lidé neexistují. Že na světě je tolik bolesti, zranění, zklamání. Někdy mám pocit, že nemá smysl se snažit a usilovat o jeho zlepšení. A přesto jsou tady lidé, kteří to nevzdávají.

Obrázek k článku
Luci Růžičková
DEPO2015

V den akce DEPO Street Food Market je tady plno. Různé vůně, různí lidé. S Jiřím Sulženkem, programovým ředitelem Plzeň 2015, se setkávám přímo v centru dění toho všeho.

Obrázek k článku
Antonín Habib
Holičství U Paulího

Toto úžasné místo jako by člověk vystřihl z padesátých let minulého století. Jako by jste se přenesli z doby počítačů a chytrých telefonů do doby, kdy mít rádio bylo obdivuhodné a zdvořilost a slušné chování bylo povinností.

Obrázek k článku
Luci Růžičková
Moving Station – opuštěné nádraží, které není vůbec opuštěné

Plzeň je krásná. Malá, milá, zároveň velká a hlavně se v ní skrývá víc, než je na první pohled vidět. Pro všechny Plzeňany i neplzeňské, chtěla bych vám ji přiblížit a ukázat.